Middagprogramma ronde 2 & 3: Raak geïnspireerd door...

Het middagprogramma staat helemaal in het teken van Lean bij Reinier de Graaf

Ronde 2 en 3: Raak geïnspireerd door..

In ronde 2 en 3 van het middagprogramma kun je kiezen voor onderstaande inspiratiesessies.

1. Raak geïnspireerd om na calamiteiten onderzoek, Lean methodes in te zetten om te verbeteren

Van een ernstig incident naar dagelijks verbeteren in de praktijk.

Hoe kun je Lean inzetten voor het verbeteren van processen op de polikliniek? Het verkeerd uitvoeren van een simpele handeling in de administratie kan grote risico’s geven voor onze patiënten. Waar zitten de knelpunten en waarom dit zo lastig op te lossen is, ofwel…….. hoe krijg je ze mee!

Door deze calamiteit hebben we ervaren dat na het calamiteiten onderzoek het heel nuttig is om het gehele proces in kaart te brengen met alle betrokkenen tegelijk. Wat we geleerd hebben is om Lean methodes meer te integreren in het calamiteiten onderzoek zodat verbeteringen geborgd worden in het proces.

Hosts:

Sabina Maurits, hoofd poli Kindergeneeskunde
Annelies Verhijde, adviseur Kwaliteit & Veiligheid

Lidz thema: Lean & Continu verbeteren, Lean & Duurzame organisatieontwikkeling

2: Raak geïnspireerd door het programma poli van de toekomst (patiëntreis en procesoptimalisaties)

Binnen Reinier komen programma’s, projecten en Lean samen binnen het Veranderbureau. Een mooi voorbeeld van hoe deze elkaar versterken is het programma ‘Poli van de toekomst’. Wij nemen je in deze sessie mee hoe het programma is ingericht en hoe we met het uniformeren en optimaliseren van processen continu medewerker- en patiëntwaarde verhogen.

Hosts:

Eveline de Moor, Lean consultant
Tanja Zuurveld, Lean consultant

Lidz thema: Lean & Continu verbeteren, Lean & Waarde in de keten

3: Raak geïnspireerd door Zorgtafel ReinierHaga Prostaatkankercentrum

Zorgtafel ReinierHaga prostaatkankercentrum – continu verbeteren in het zorgpad

5 jaar geleden is het ReinierHaga prostaatkankercentrum opgericht, hierin stonden we voor de uitdaging om met meerdere ziekenhuizen 1 patiëntreis de creëren en over de grenzen van deze ziekenhuizen heen stuurinstrumenten te verzamelen. In deze sessie willen wij met jullie in gesprek gaan over hoe wij dat hebben aangepakt en voor welke uitdagingen wij nu nog staan.

Hosts:

Peter Ausems, Uroloog en medisch manager Zorgeenheid Planbare Zorg
Addy van de Luijtgaarden, Oncoloog en medisch manager Zorgeenheid Oncologie

Lidz thema: Lean & Waarde in de keten, Lean & Continu verbeteren

4: Raak geïnspireerd door Zorgtafel Borstkankercentrum

Zorgtafel borstkankercentrum – continu verbeteren in het zorgpad

Hoe organiseer je samen waarde gedreven zorg in het zorgpad en stimuleer je continu verbeteren in een expertisecentrum? De patiëntwaarde staat in deze zorgtafel centraal door bijvoorbeeld het bespreken van de PROM’s in de spreekkamer. Ook onderwerpen als de STZ erkenning, innovatie en wetenschap komen aan bod.

Hosts:

Irma van Gelderen, manager Zorgeenheid Oncologie
Chantal Oosterkamp, verpleegkundig specialist

Lidz thema: Lean & Waarde in de keten – Lean & Continu verbeteren

5: Raak geïnspireerd door Pharmafilter

Pharmafilter: een schoner ziekenhuis, een schoner milieu

Het Pharmafilter verwerkt nagenoeg al het (biovergistbare) afval van het ziekenhuis en zuivert het afvalwater op medicijnresten. In deze interactieve sessie wordt de werking van het systeem toegelicht, wat de resultaten en aandachtspunten zijn en wat dit betekent voor de (zorg) medewerkers van Reinier.

Hosts:

Robbert Jan van der Ent Braat, manager Facilitair Bedrijf

Lidz thema: Lean & Duurzame organisatieontwikkeling